43
istanbul2

İstanbul

Tarih boyunca onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış, dünyanın en önemli bilim, kültür ve sanayi şehirleri arasında bulunan, iki kıtaya yayılmış toprakları ve bu kıtaları bağlayan eşsiz boğazıyla İstanbul, bugün, dünyanın en önemli metropollerinden biri olma özelliğini taşımaktadır.

Şehre devlet, ulusal ve uluslararası firmalar tarafından yapılan yatırımların her geçen gün daha büyük bir hızla artması, günümüzde İstanbul’u, Türkiye’nin ve dünyanın çalışmak, eğitim almak, kısacası yaşamak için en cazip şehirlerinden biri haline getirmiştir.

İstanbul kendi barındırdığı iş imkânlarının yanında, birçok firmanın üretim faaliyetlerini sürdürdüğü Bursa, İzmit ve Sakarya gibi diğer sanayi şehirlerine olan yakınlığıyla da ülkenin iş ağı bakımından merkezi konumundadır.

Seneler boyunca ulusal ve uluslararası birçok konferans, yarışma ve organizasyona ev sahipliği yapan İstanbul, aynı zamanda kültürel ve sanatsal açıdan da yaşayanları memnun eden bir ortam sağlamaktadır.

İstanbul’un tüm bu avantajlarının yanında, 1773 yılından beri verilen mühendislik eğitiminin tecrübesi ve kültürüne sahip olan İTÜ, yetkin akademik kadrosu ve geniş laboratuvar olanaklarıyla öğrencilerine İstanbul’un en merkezi noktalarında uluslararası standartlarda bir eğitim hayatı sağlıyor.