yolacik

Üniversitemiz, geleceğin İTÜ’lüleriyle tanışmak üzere yola çıkıyor. Üç duraktan oluşan rotamızda, ilk durak Eskişehir olacak. Educaturk tarafından, 14 - 15 Kasım tarihleri arasında Anemon Hotel’de düzenlenecek fuar etkinliğimizde, Makina Fakültemizden öğretim görevlimiz Dr. Osman Taha Şen Makina Mühendisliği Bölümü’müzü, üniversitemizi ve İTÜ’lü olmanın ayrıcalıklarını anlatacak.

Yolculuğumuzun ikinci mola yerini ise Konya olarak belirledik. Yine Educaturk tarafından, 17 - 18 Kasım tarihleri arasında Dedeman Konya Hotel & Convention Center’da gerçekleşecek etkinlikte, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Telem Gök Sadıkoğlu, teknik tekstiller konusuyla ilgili ayrıntıları aday öğrencilerle yapacağı sohbette paylaşacak. İnşaat Fakültemizden Doç. Dr. Aykut Şenol ve Makina Fakültemizden Yrd. Doç. Dr. Hacı Abdullah Taşdemir ise aday öğrencilerle buluşmamızda İTÜ’lü olmayı ve mühendisliğin önemini anlatacak.

Son buluşma noktamızda ise Ege’nin incisi İzmir’e uzanacağız. EKET Fuarcılık tarafından, 24 - 25 Kasım tarihlerinde, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde bir araya geleceğimiz öğrencilere, İşletme Fakültemizden Öğretim Görevlisi Dr. Bülent Cerit seslenecek. Üniversite ve meslek seçimindeki önemli noktaları üniversitemizi hedefleyen gençlere anlatacak Cerit’e, Elektrik-Elektronik Fakültemizden Yrd. Doç. Dr. İsmail Çevik ile Mimarlık Fakültemizden Doç. Dr. Zeynep Eres eşlik edecek ve deneyimlerini üniversiteye hazırlanan gençlere aktaracak.